o nas

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii zostało zarejestrowane przez Rektora UMK dnia 10 października 2000 r. (do maja 2010 r. działało pod nazwą Studenckie Koło Naukowe Prawa Komputerowego). Działa w oparciu o statut, który zmieniany był kolejno w 2011, 2012 i 2013 roku (obecna treść statutu).

Obszar naszych zainteresowań koncentruje się w szczególności na:

• cyberprzestępczości,
  • ochronie danych osobowych,
  • prawie autorskim i pokrewnym,
  • prawie własności przemysłowej,
  • prawie telekomunikacyjnym.

Członkom Koła nieobce sa jednak inne zagadnienia związane ze stosowaniem nowych technologii, jak chociażby funkcjonowanie Systemu Dozoru Elektronicznego w Polsce. Cechą charakterystyczną jest wysoki nacisk kładziony na wiedzę związaną z praktycznymi możliwościami korzystania z nowoczesnych technologii.

W sposób aktywny współpracujemy z innymi Kołami naukowymi o pokrewnych zainteresowaniach, w szczególności:

Jesteśmy otwarci na współpracę i chętni do podejmowania nowych wyzwań. Zapraszamy do zapoznania się z historią podjętych przez nas inicjatyw.