Prawo w dobie cyfryzacji 2020

www.prawo-cyfryzacja.umk.pl

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową ‚Prawo w dobie cyfryzacji 2020’. Jest to już dziesiąta edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej. Jednocześnie będziemy świętować 20-lecie istnienia naszego koła naukowego! Z tej okazji na gości konferencji czekają liczne niespodzianki, a wśród nich zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z uwagi na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 konferencja została przełożona. Składa się ona z pięciu bloków tematycznych:

1. Sztuczna inteligencja i algorytmy – zagadnienia prawne i techniczne,
  2. Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej,
  3. Przetwarzanie danych osobowych w chmurze (cloud computing),
  4. Ewolucja cyberprzestępczości w ciągu ostatniej dekady,
  5. Inteligentne kontrakty (smart contracts).

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Podczas ostatniej edycji mieliśmy przyjemność gościć w roli prelegentów m.in. przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Instytutu Kościuszki, jak również studentów i doktorantów z dwunastu polskich szkół wyższych.

Wszystkie informacje o konferencji znajdą Państwo na nowej stronie konferencji: www.prawo-cyfryzacja.umk.pl
oraz na naszej stronie na Facebooku!

Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów do składania abstraktów! Termin na ich przesyłanie upływa z dniem 24 lutego 2020 r.

Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością! Do zobaczenia!