Realacja ze spotkania w siedzibie GIODO

nasza "wycieczka" u swojego celu :)

nasza „wycieczka” u swojego celu 🙂

Tak jak zapowiadaliśmy – specjalnie dla naszego Koła Naukowego GIODO zorganizował w swojej siedzibie serię specjalistycznych wykładów związanych oczywiście z tematyką przetwarzania danych osobowych. Dziś z przyjemnością przedstawiamy Wam krótkie sprawozdanie z naszego wyjazdu do Warszawy, który miał miejsce 23 maja 2014 r.

W ramach prowadzonej współpracy z Kołami Naukowymi z innych Uniwersytetów nasze Koło zorganizowało i skoordynowało wyjazd do biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Do Warszawy przybyli wraz z nami studenci z Uniwersytetów w Białymstoku Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu UwB, Poznania (Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii „Hi-Tech Law”) i Katowic (Koło Naukowe Prawa Cywilnego „Sapere aude!”). Łącznie stworzyliśmy grupę 14 osób, która pod przewodnictwem Prezesa naszego Koła – Konrad Mazura – udała się na spotkanie do siedziby GIODO.
Nasze spotkanie przybrało formę kameralnego seminarium naukowego, w ramach którego poruszaliśmy między innymi następujące tematy:

  • GIODO a polskie służby specjalne – kwestie prawne związane z przetwarzaniem operacyjnym danych osobowych należących do Polaków w kraju i za granicą,
  • kontrola przetwarzania danych w praktyce – o doświadczeniach GIODO dotyczących przebiegu kontroli,
  • przetwarzanie danych osobowych przez aplikacje mobilne,
  • kary za łamanie przepisów UODO

Na początku spotkania przywitała nas p. Anna Dutkowska, która współpracowała z nami w kwestiach związanych z organizacją spotkania, zaś część merytoryczną otworzyli pp. Katarzyna Hildebrandt i Piotr Zydorowicz. Po około połowie spotkania dołączył do nas GIODO we własnej osobie – Pan Minister dr Wojciech R. Wiewiórowski, z którym bezpośrednio mogliśmy porozmawiać na wiele niezwykle ciekawych tematów – nie zabrakło oczywiście gorącego jeszcze kazusu na temat Google Spain 😀 ale pojawiło się i kilka smaczków takich jak przetwarzanie danych osobowych w chmurze (tutaj dowiedzieliśmy się m.in. że w siedzibie GIODO w najbliższym czasie uruchomiona zostanie… chmura, z której będą korzystać prawcownicy Biura).

O naszym spotkaniu możesz też przeczytać na oficjalnej stronie GIODO pod tym linkiem.

3 thoughts on “Realacja ze spotkania w siedzibie GIODO

  1. Pingback: Rzecz o powierzeniu przetwarzania danych osobowych w usłudze hostingu – cyberprzestępczość.pl Konrad Mazur

  2. Pingback: Pojedź z nami do UODO! - Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii

  3. Pingback: Relacja z seminarium naukowego w UODO - Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii

Dodaj komentarz


Website Security Test