Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii

Bezpłatne i certyfikowane warsztaty dotyczące SLAPPu!

SLAPP to nowe i pojawiające się coraz częściej zjawisko, które ma na celu zastraszenie strony przeciwnej procesu poprzez wytoczenie powództwa cywilnego, które z góry jest skazane na przegraną. O co w tym chodzi? Dlaczego SLAPPy są wytaczane? Jak przebiegają takie SLAPPy w Polsce? Czy prawo zna jakieś rozwiązania, które mogą pomóc ukarać stronę procesową, która takie zastraszające powództwo wytacza?

Współpracując z Europejską Fundacją Analiz Prawnych nasze Koło przygotowało specjalne seminarium na temat SLAPPów – odbędą się one już 27 maja 2014 r. w audytorium B na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Wstęp jest bezpłatny i wolny dla wszystkich zainteresowanych (nie trzeba być związanym z UMK). Osobom, które do 20 maja zgłoszą chęć swojego uczestnictwa wystawimy imienne certyfikaty. Poniżej zamieszczamy harmonogram seminarium.

Wszyscy prelegenci, którzy wystąpią podczas warsztatów są prawnikami z zespołu SLAPP Project działającego w ramach Europejskiej Fundacji Analiz Prawnych.

13:00
rozpoczęcie

13:05 – 13:30
Artur Pietruszka
Getting sued for speaking out – What is all about? Pozywają za mówienie – o co tutaj w ogóle chodzi?
Prezentacja doktryny prawa amerykańskiego.

13:30 – 14:00
Marta Mączka
Reakcja ustawodawcy amerykańskiego na zjawisko SLAPP – prezentacja niektórych rozwiązań stanowych.

14:00 – 14:30
Bartosz Czupryniak
SLAPP w orzecznictwie sądowym USA – studium wybranych przypadków.

14:30 – 15:00
przerwa

15:00 – 15:30
mec. Konrad Figurski
Pozwy zastraszające, czyli SLAPP po polsku – analiza porównawcza.

15:30 – 16:30
Dyskusja i zakończenie.

Zachęcamy do udziały w wydarzeniu. Dziękujemy osobom, które już dokonały rejestracji – zostaną dla nich przygotwane imienne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Tagi:,

Dodaj komentarz


Website Security Test