Ataki Sieciowe 2014 – ruszyła rejestracja dla słuchaczy

Weź udział w największej w Polsce konferencji naukowej poświęconej cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu

Ataki Sieciowe 2014 są już 4 edycją unikalnego i największego tego typu wydarzenia w Polsce, które przez dwa dni pozwala spotkać się najlepszym prawnikom, informatykom oraz ekspertom ze świata IT w Toruniu. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 marca 2014 roku. Niezwykle miło poinformować nas, iż współorganizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Centrum Badań nad Cyberprzestępczością – jest to jedyna tego typu jednostka w Polsce.

W tym roku skupimy się na rozwoju najnowszych trendów związanych z cyberbezpieczeństwem:

• pokażemy o co chodzi  z Advanced Persistent Threats, które mogą zostać wycelowane w naprawdę każdego przedsiębiorcę,
  • poruszymy zagadnienia związane z zapewnianiem bezpieczeństwa informacji w praktyce funkcjonowania przedsiębiorstw,
  • pokażemy słabe strony cyberbezpieczeństwa polskich przedsiębiorstw oraz sposoby radzenia sobie z nimi,
  • po raz pierwszy skupimy się na ciemnej stronie internetu, w której grasują prawdziwi cyberprzestępcy, nazywanej Darknetem.

Swoimi doświadczeniami będzie się dzielić z nami m.in. Grupa Allegro, która opowie o tym, jak radzili sobie podczas walki z nękającym ją rok temu botnetem oraz jakie wnioski wyciągneli z współpracy z polskimi organami ścigania.

Więcej szczegółów już wkrótce oraz na stronie www.atakisieciowe.umk.pl

Aby wziąć udział w konferencji, należy dokonać rejestracji na stronie konferencjiKażdy słuchacz konferencji otrzyma imienny certyfikat, zapewniamy materiały konferencyjne oraz wyżywienie – a wszystko to w cenie jedynie 100 zł, która jest możliwa z racji na niekomercyjny charakter przedsięwzięcia. Z opłaty są zwolnieni studenci i pracownicy UMK.

Konferencję swoimi patronatami honorowym objęli Minister Sprawiedliwości oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Patronem merytorycznym wydarzenia jest prof. dr hab. Andrzej Adamski – jeden z największych specjalistów z zakresu badań nad cyberprzestępczością w naszej części Europy.