Projekt: Prawa autorskie dla Bibliotekarzy / Project: Copyrights…

Projekt „Prawa autorskie dla Bibliotekarzy” jest częścią projektu Berkman Center for Internet & Society oraz Elektronicznej Informacji dla Bibliotek (eIFL), konsorcjum bibliotek z 50 krajów w Afryce, Azji i Europie. Celem projektu jest zapewnienie rozwoju bibliotekarzom oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących prawa autorskiego pomiędzy krajami.

Projekt, w szczególności dąży do informowania bibliotekarzy w zakresie:
* praw autorskich w ogólności ;
* aspektów prawa autorskiego, które najbardziej oddziałują na biblioteki ;
* możliwości jak najefektywniejszego uczestniczenia przez bibliotekarzy w procesie interpretowania
i kształtowania praw autorskich w przyszłości.

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii wraz z Biblioteką UMK współorganizuje projekt, który rozpoczął się 15 lutego 2011 r. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy tłumaczeniu oraz adaptacji przepisów prawa autorskiego zachęcamy do współpracy. Projekt oparty jest na licencji Creative Commons. Ideą jest szerzenie wiedzy o prawach autorskich na zasadach Open Acess.

Inicjatorką jest Bożena Bednarek-Michalska (Biblioteka UMK).

Koordynator polskiej adaptacji: Beata Marek (kontakt: sknpnt<>stud.umk.pl)

Opiekun merytoryczny: Dr. Monika Wałachowska
Doradcy merytoryczni: Daria Gęsicka (doktorantka na Wydział Prawa i Administracji UMK) oraz Magdalena Rutkowska (doktorantka na Wydział Prawa UWB).

Uczestnicy:
Beata Marek, Szymon Ludwiczak, Natalia Wysocka, Małgorzata Jędral, Daniel Kuśmierczuk, Arkadiusz Pietrzak – SKNPNT
Ewa Lewicka, Joanna Podmaska, Daniel Schink – Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dóbr Niematerialnych z WPiA UMK
Wojciech Godzina – członek wielu kół naukowych 🙂
Konrad Dudziński, Karol Szczurowski, Anna Żochowska – Koło Naukowe Prawa Własności
Intelektualnej, Mediów i Internetu

Strona projektu

Strona polskiej adaptacji

Copyright for Librarians is a joint project of the Berkman Center for Internet & Society and Electronic Information for Libraries (eIFL), a consortium of libraries from 50 countries in Africa, Asia and Europe. The goal of the project is to provide librarians in developing and transitional countries information concerning copyright law. More specifically, it aspires to inform librarians concerning: